Koupaliště Svratka

 

 

 

Krytý bazén hotelu Svratka

Svratka
Koupaliště se nachází na jihozápadním okraji Svratky. Umělá nádrž má rozměry 50×12,5 metrů, hloubka dosahuje až 4 metry. Travnatý břeh. K dispozici je občerstvení. Sportovní vyžití: volejbal, skokanské prkno nebo věž. V současnosti je koupaliště vedeno jako veřejná vodní plocha bez placení vstupného.

V areálu hotelu Svratka – www.hotel-svratka.cz

Rybník Chochol Svratouch
Rekreační rybník o rozloze 4 ha leží v nadmořské výšce 645 metrů nedaleko obce Svratouch. V blízkosti je turistická základna.
Kyšperský rybník Křižánky
Rekreační rybník (6 ha), na západním břehu na louce je Penzion Bukáček. Z východního břehu rybníka je pěkný výhled na nejvyšší vrchol Žďárských vrchů – Devět skal ( 836 m n.m.).
rybník Řásník
Křižánky
Milovský rybník Milovy
Rybník založený v roce 1610, leží v nadmořské výšce 593 metrů. U rybníka je rekreační středisko, tábořiště. Rybník je výchozím bodem na okolní skalnaté vrcholy – Dráteníčky, Čtyři palice, Malínská skála, Devět skal.
Plavecký bazén hotelu Devět skal Milovy
Bazén o rozměrech 14 x 7 x 1,35 m. Přednost mají hoteloví hosté.

Krytý plavecký bazén města Hlinska

Rybník Januš

Hlinsko, ul. Smetanova, viz www.hlinsko.cz

 

Rekreační rybník leží 5 km jihozápadně od města Hlinska, vedle železniční trati. Rozloha: 13,5 ha. Travnatý břeh, les, bahnité dno. Možnost koupání.

Rybník Krejcar Kameničky
Rekreační rybník Krejcar leží 1 km od obce Kameničky, 7 km jihovýchodně od Hlinska. Jeho rozloha je 13 ha, hloubka dosahuje až 3 metry. Dno je bahnité. Možnost koupání.
Relaxační centrum Žďár nad Sázavou Žďár nad Sázavou, ul. Švermova
viz www.bazen-zdar.cz